social-whatsApp
social-phone
social-whatsApp
social-telegram
مشاوره فنی
English
You have no items in your shopping cart.

Automatic emergency exit door

نحوه استفاده و عملکرد درب اتوماتیک خروج اضطراری همچون درب های اتوماتیک کشویی می باشد اما تنها تفاوتی که میان این دو محصول کاملا بارز هست و به لنگه های ثابت آن بر می گردد، لنگه های ثابت درب اتوماتیک خروج اضطراری در هنگام وقوع حادثه به صورت کاملا دستی تبدیل به حالت لولایی شده و در مسیر رفت و آمد افراد قرار می گیرد.

 

به طور معمول در یک ساختمان احساس امنیت خواهیم داشت با این حال، حوادث پیش بینی نشده از آتش سوزی های کوچک گرفته تا حمله های جنایی ممکن است رخ دهد و یک مکان امن خیلی سریع به یک منطقه تهدیدآمیز تبدیل گرد که باید در اسرع وقت تخلیه شود.در جنین شرایطی با یک خطر حاد در یک ساختمان ،اجزای ساختاری همچون: دیوارها ، درب ها و پله ها به موانعی تبدیل می شوند که ترک سریع ساختمان را برای افراد مشکل می کنند.خروج اضطراری در یک سازه ، خروجی ویژه برای مواقع اضطراری مانند آتش سوزی و زلزله است که امکان تخلیه سریع تر را فراهم می کند.

 

امروزه استفاده از تجهیزاتی که بتواند به انجام امور انسان ها سرعت ببخشد، بسیار رایج است. به گونه ای که همه تجهیزات و لوازم و وسایل مورد استفاده ما، با استفاده از نیروی برق به کار می افتد که البته این موضوع خود دارای مزایا و معایبی نیز می باشد. یکی از از تجهیزاتی که امروزه بسیار پرکاربرد است و آن را در مکان های متفاوتی دیده اید، درب اتوماتیک می باشد. در واقع یکی از پر استفاده ترین انواع درب، همین درب اتوماتیک است.

 

در این مقاله از وب سایت اسمارت کو قصد داریم تا به بررسی درب اتوماتیک خروج اضطراری بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

درب اتوماتیک چیست؟

 

همان گونه که اشاره شد، یکی از پر استفاده ترین انواع درب، درب اتوماتیک می باشد. در واقع درب اتوماتیک، به نوعی از درب اطلاق می شود که با استفاده از حسگرهای حرکتی یا ریموت های کنترل، باز و بسته خواهد شد و از این طریق به انجام امور انسان ها سرعت می بخشد.

 

درب های اتوماتیک در جهت های مختلف حرکت می کنند و در مدل های متنوعی طراحی و ساخته می شوند، بنابراین شما درخواست کنندگان عزیز می توانید بر حسب نیاز خود، انواع درب های اتوماتیک را تهیه فرمایید. نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است ، متریالی که برای ساخت این نوع درب ها مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار متفاوت بوده و بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد.

 

از جمله مکان هایی که از درب اتوماتیک برای ورود و خروج، در آن ها استفاده شده است، به شرح زیر می باشد:

 

 • درب های متحرک فروشگاه ها
 • درب بانک ها
 • درب پارکینگ منازل ویلایی
 • درب مجتمع های مسکونی
 • درب مراکز خدماتی و بیمارستان ها و ...

 

شایان به ذکر می باشد که اساس عملکرد این درب ها به هیچ عنوان پیچیده و سخت نیست اما نصب سیستم هوشمند آن، به تخصص و مهارت فنی بسیاری نیاز دارد. این موضوع بسیار طبیعی و عادی است که خودتان به تنهایی قادر نخواهید بود یک سیستم درب اتوماتیک را با تمام تجهیزات الکترونیکی آن نصب کنید و به افراد با تجربه و ماهر برای نصب آن نیاز است.

 

درب های اتوماتیک بر اساس نوع کاربرد

 

درب های اتوماتیک بر اساس نوع کاربرد:

 

درب های اتوماتیک شکل و ظاهر بسیار متفاوتی دارند و بر اساس تنوع و نوع کاربرد می توان آن ها را به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. درسته بندی هایی که برای درب های اتوماتیک انجام می شود، به ما کمک می کند تا بتوانیم انواع درب های اتوماتیک را در مکان خاص خود و در طراحی های منحصر به فرد تهیه کنیم. انواع درب های اتوماتیک به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

 

 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک قوسی
 • درب اتوماتیک گردان
 • درب اتوماتیک مثلثی
 • درب اتوماتیک لولایی
 • درب اتوماتیک خروج اضطراری
 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک تاشو

 

درب اتوماتیک خروج اضطراری چیست؟

 

لازم به ذکر است که درب اتوماتیک خروج اضطراری یک نیاز اساسی برای مکان های مختلف به حساب می آید که از آن در ساختمان ها و دیگر اماکن مورد نیاز استفاده می شود. معمولا این درب در مکان هایی تعبیه می شود که خروج از ساختمان را سریع تر کرده و یا به علت بروز حادثه در راه پله یا آسانسور ها بتواند به عنوان محل جایگزین مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین استفاده از درب اتوماتیک خروج اضطراری یک نیاز اساسی و بسیار مهم محسوب می شود.

 

قابل ذکر است که با گسترش استفاده از درب های اتوماتیک و سیستم هایی نظیر آن، دیگر نگرانی از بسته ماندن آن ها به هنگام حادثه کمتر احساس می شود و این موضوع می تواند امنیت افراد را تضمین نماید. همان گونه که در مواقع عادی انواع درب های اتوماتیک راحتی را برای افراد به ارمغان می آورند، درب های اضطراری نیز باید بتوانند راه فرار را برای انسان ها تأمین کنند تا در شرایط سخت همه افراد ساکن در ساختمان مربوطه از این درب ها بهره ببرند. معمولا در چنین شرایطی دسترسی سریع به فضای امن و هوای باز در اولویت همه قرار می گیرد، بنابراین استفاده از این درب ها بسیار ضروری است.

 

می توان اذعان داشت که بیشتر درب های اتوماتیک دارای باطری های برای کارکردن در زمان قطع برق هستند و به علاوه برخی از آن ها نیز دسته های خلاصی برای باز و بسته کردن دستی درب دارا می باشند. اما درب های اتوماتیک بسیار پیشرفته تری نیز وجود دارند و نکته مهم این است که درب اتوماتیک خروج اضطراری از این دسته درب های اتوماتیک هستند.

 

عملکرد درب اتوماتیک خروج اضطراری

 

نحوه ی عملکرد درب اتوماتیک اضطراری به این صورت است که هنگام فرار افراد به سمت درب خروج از حالت اسلایدی به حالت لولایی یا کشویی تغییر شکل می دهد و درب کاملاً در حالت باز قرار می گیرد.در هنگام قطع برق و یا صدمه به درب باعث نمی شود عملکرد درب متوقف شود ، به همین علت امنیت جانی کسانی که در معرض حادثه قرار گرفته اند در خطر نمی افتد.

 

در ساخت سیستم های این گونه درب شیشه ای از فریم هایی که چند تکه هستند به شکلی خاص تر استفاده شده است و با یک اشاره درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ به حالت کشویی تغییر داده می شود.

 

ویژگی های درب های اتوماتیک خروج اضطراری

 

درب های اتوماتیک خروج اضطراری به گونه ای تنظیم شده اند تا وجود اجسام را بین خود تشخیص دهند، بنابراین در صورت خروج و یا گیر کردن ازدحام بین این درب اتوماتیک شیشه ای ایمنی شما تضمین می شود و این درب ها در این صورت به هیچ عنوان بسته نخواهند شد.درب اتوماتیک شیشه ای  دوستدار محیط زیست است و از مواد زیست تخریب پذیر تشکیل شده است و در طولانی مدت هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

همچنین درب اتوماتیک شیشه ای خروج اضطراری از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است زیرا عمر کاری طولانی دارد و در صورت توجه و بررسی های منظم به تعمیرات تخصصی ویژه ای نیاز نخواهد داشت.

 

نکات بسیار مهم درباره درب اتوماتیک خروج اضطراری:

 

 • درب اتوماتیک خروج اضطراری ترکیبی از درب اتوماتیک تمام شیشه ای و درب اتوماتیک کشویی است که این موضوع یکی از ویژگی های بسیار مهم درب اتوماتیک اضطراری به حساب می آید.
 • عملکرد درب اتوماتیک خروج اضطراری به صورت معمول به صورت درب اتوماتیک کشویی باز و بسته می شود و تنها تفاوت این است که هنگام اضطرار افراد می توانند لنگه های درب اتوماتیک را به صورت دستی به حالت درب اتوماتیک لولایی باز کنند و جهت خروج اضطراری با  زدن به لنگه درب همه لت ها باز شده و به صورت موازی با یک دیگر می ایستند، با این طرز کار بیشترین محیط برای عابرین در دسترس است و امنیت بیشتری برای کاربران این درب ها فراهم خواهد شد.
 • درب اتوماتیک خروج اضطراری در بیمارستان ها و ورود سریع برانکارد به داخل ساختمان و یا خروج آن و همچنین مجتمع های مسکونی که افراد زیادی در آنجا ساکن هستند هنگام وقوع حوادث پیش بینی نشده ای مانند زلزله و آتش سوزی و دیگر موارد اضطراری بسیار پرکاربرد هستند.
 • مهندسان توصیه می کنند که برای بیشتر ساختمان ها از درب های اتوماتیک اضطراری استفاده شود تا در مواقع نیاز بتوان جان بسیاری از افراد را حفظ کرد.
 • در ساختمان های به روز حتما خروج اضطراری را برای ساکنان در نظر خواهند گرفت. البته درب اتوماتیک خروج اضطراری نقش مهی را ایفا می کنند.
 • درب اتوماتیک خروج اضطراری در شرایط معمولی هیچ وقت قفل نیستند اما درب اتوماتیک ضد حریق را شما می توانید به آسانی با زدن یک دکمه فورا باز کنید.

 

نکات بسیار مهم درباره درب اتوماتیک

 

سخن پایانی

 

قصد ما از بیان این مقاله معرفی درب اتوماتیک خروج اضطراری می باشد، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم ، برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اسمارت کو مراجعه فرمایید.

Filters
per page