social-whatsApp
social-phone
social-whatsApp
social-telegram
مشاوره فنی
English
You have no items in your shopping cart.

Automatic sliding door

درب اتوماتیک کشویی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین نوع درب های اتوماتیک  به شمار می رود. دلیل این محبوبیت  کارکرد آسان و سریع آن ها می باشد که منجر به این موضوع شده است، تا افراد زیادی به این درب ها روی آورند. از مصارف این درب ها در امان عمومی و پر تردد از جمله  ساختمان های تجاری، بانک ها و فروشگاهای زنجیره ای می باشد به این صورت که  رفت وآمد زیاد افراد ساده تر صورت گیرد.

 

همانطور که از نام این نوع درب ها مشخص می باشد به شکل کشویی باز و بسته می گردند. استفاده  از درب اتوماتیک کشویی  نسبت به دیگر درب ها شایع تر می باشد  و از این حیث در دسته درب های اتوماتیک پر طرفدار قرار می گیرند. در یک تقسیم بندی کلی این درب های اتوماتیک را به دو دسته درب های اتوماتیک کشویی دو لنگه و درب های اتوماتیک کشویی چهار لنگه تقسیم می نمایند.

 

درب اتوماتیک کشویی با توجه به مدل های آن در شرایط مختلفی قابل استفاده می باشند.  در واقع به این شکل می باشد که درب های دو لنگه در جهت محیط های کوچک کاربرد دارند که در آنجا  رفت آمد زیادی هم در طول روز صورت نمی گیرد، ولیکن  در جاهایی که رفت آمد زیاد  است  باید از درب های کشویی چهار لنگه مصرف شود، برای نمونه می توان درب های چهار لنگه را در فروشگاه ها ی بزرگ و یا بانک ها و ادارات مشاهده کرد زیرا  این اماکن شلوغ می باشند و باید چهار لنگه باشد.

 

ویژگی درب اتوماتیک کشویی

 

از نظر توان و قدرت تولیدی، موتور به کار رفته در  درب اتوماتیک کشویی از قدرت و توان نسبتا بالایی برخوردار می باشد.به طور معمول موتور تعبیه شده قابلیت حرکت  درب هایی با وزن 120 کیلوگرم در هر لنگه را دارد . از امکانات درب اتوماتیک کشویی می توان به  قفل کردن ورودی و خروجی، باز و بسته شدن درب به صورت میلیمتری و ... اشاره داشت ضمن اینکه  اپراتور مجهز به سیستم برنامه ریزی بی سیمی  است و می تواند به وسیله ی بلوتوث، از گوشی تلفن همراه فرمان بگیرد تا استفاده از این محصول را ساده تر و دلپذیرتر نماید.

 

چگونگی اجزا و سیستم درب اتوماتیک کشویی

 

 • موتور : موتور این درب دارای یک آهنربای قوی می باشد  که در استفاده های زیاد هم داغ نمی گردد  که این از ویژگی های موتور این درب ها محسوب می شود و منجر به آن شده که درب اتوماتیک کشویی حرکتی آرام و بدون هیچ سر و صدا داشته باشد
 • تسمه: تسمه این درب دارای مقاومت بالایی می باشد که این ویژگی سبب شده تا در استفاده های خیلی زیاد دچار پارگی و شل شدن نشوند.
 • سیستم کنترل: سیستم این درب تمامی کنترل ها همچون سرعت باز و بسته شدن درب، مدت باز وبسته ماندن و تشخیص فاصله را به صورت هوشمند صورت می گیرد  و اگر شئی در زمان  باز و یا بسته شدن به درب برخورد نماید این سیستم سریعا حرکت برعکس را انجام می نماید.
 • جنس بدنه: این درب دارای  آلیاژ الومینیومی می باشد که ازخصوصیتی همچون انعطاف پذیری  بالا برخوردار می باشد.

 

 سیستم درب اتوماتیک کشویی

 

عیب یابی درب اتوماتیک کشویی


درب باز شده ولی بسته نمی شودبه طور کلی اگر در این شرایط بودید اولین قدم بررسی  کلید تعیین وضعیت اپراتور می باشد  که در حالت دائم باز و یا خلاص نباشد و حتما آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید. چنانچه که اپراتور مجهز به فتوسل (چشم ایمنی میان درب)‌ باشد بررسی کنید که مانع و جسمی در میان درب قرار نگرفته باشد و فرستنده و گیرنده فتوسل به شکل صحیح در مقابل هم قرار گیرند.

 

درصورت امکان برق دستگاه را قطع کنید و سعی کنید که جابجایی و حرکت درب ها توسط دست انجام شود تا از عدم وجود مانع فیزیکی در برابر بسته شدن درب مطمئن گردید و بررسی نمایید  که درب به صورت روان و یکنواخت حرکت کند. در نهایت مدار فرمان دستگاه را چک کنید و چنانچه که  پیغام اخطار بر روی صفحه نمایش مشاهده کردید و یا صدای بوق اخطار را شنیدید حتما برای رفع عیب با تعمیرکار اپراتور تماس برقرار نمایید.

 

مزایای درب اتوماتیک کشویی :

 

 • مصرف انرژی کمتر
 •  
 • برخورداری از صدای کم و عدم آلودگی محیطی
 •  
 • استهلاک کم در دراز مدت
 •  
 • قابلیت ترکیب انواع فریم ها وشیشه ها
 •  
 • هزینه پایین تر نسبت به سایر درب های اتوماتیک
 •  
 • قابلیت تنظیم سرعت با توجه به ساعات مختلف روز و میزان تردد

 

مزایای درب اتوماتیک کشویی

 

درب کشویی برقی

 

در سال های گذشته درب های اتوماتیک از جمله درب های کشویی شیشه ای جزء لاینفک بسیاری از ساختمان ها شده اند و درب های کشویی برقی در ایران بسیار محبوب هستند زیرا درب های شیشه ای کشویی برقی در اکثر ورودی ها و ساختمان ها قابل استفاده هستند. فضا بزرگ، نصب درب کشویی برقی ساده و آسان، قیمت مناسب، عبور مناسب و زیبا و شیک است. همه این ویژگی ها باعث می شود که درب های کشویی برقی به عنوان ورودی ساختمان انتخاب بسیاری از افراد باشد.

 

درب های شیشه ای کشویی برقی مزایای زیادی دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم. این نوع درب بسیار زیبا و مدرن است و حس احترام را به مشتری القا می کند. به علاوه، به سرعت باز و بسته می شود و بی صدا و بی صدا است. صاف. استفاده از درب های شیشه ای کشویی مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهد و به لطف امکان تغییر تعداد لولاهای ثابت و زنده می توان از آن در مکان ها و مکان ها و ورودی های مختلف استفاده کرد. درب اتوماتیک ریلی کشویی برقی مجهز به باتری بوده و با قطع برق درب از کار نمی افتد.

 

این درب‌ها در مکان‌هایی که رعایت بهداشت اهمیت دارد مانند بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مفید هستند، زیرا باز و بسته شدن توسط حسگرهایی انجام می‌شود که می‌توانند افراد را شناسایی کنند و نیازی به دست‌ها نداشته باشند. انجام ندهید. می توان آن را با سیستم کنترل ترافیک و سیستم حفاظتی با ایمنی بالا مجهز کرد.

 

درب های کشویی برقی را می توان در انواع مختلف از جمله کشویی، تلسکوپی و قوسی طراحی کرد. درب کشویی از یک یا چند لولای ثابت و یک یا چند لولای نشیمن تشکیل شده است و با توجه به عرض ورودی و محل قرارگیری ساختمان می توان آن را به صورت تک لولایی، دو لولایی، سه لولایی و چهار لولایی درآورد.مکانیزم کار این درب به صورت خطی بوده و معمولاً از شیشه فریمی ساخته می شود اما می توان آن را بدون قاب نیز ساخت.

 

درب تلسکوپی همان مکانیزم خطی درب کشویی را دارد، تفاوت در تعداد لولاهای نشیمن است، درب تلسکوپی بیشتر است، بنابراین عرض باز شدن درب افزایش می یابد که برای رفت و آمد و ازدحام زیاد مناسب است. درب کشویی قوسی مانند درب کشویی است که تنها تفاوت آن در شکل آن است، طرح قوس به شکل دایره کامل یا نیم دایره ساخته شده است که زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد.

 

سخن پایانی

 

درب اتوماتیک کشویی از ساده ترین و پرمصرف ترین درب های اتوماتیک محسوب می شوند که به علت حرکت خطی  به صورت کشویی باز و بسته می گردند . ضمن اینکه در این مدل درب ها حداقل فضای مورد نیاز برای نصب موجب اشغال حداقلی مکان مورد نظر می گردد که این امر باعث ویژگی منحصر به فرد این درب ها شده است .

این درب شامل  دو لنگه ی ثابت و متحرک می باشند  که می توان در شرایط خاص این لنگه ها را کم یا به لنگه های ثابت آن اضافه نمود. نحوه کار درب اتوماتیک کشویی به این صورت است که تسمه به صورت رفت و برگشتی فعالیت می نماید  و یک لنگه از درب ها به خط پایینی تسمه اتصال می یابد و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه متصل می شود.در نهایت زمانی که موتور به یک جهت می چرخد، دو لنگه درب از هم فاصله می گیرند و زمانی که  موتور به جهت دیگر می چرخد دو لنگه درب به سمت حرکت می کنند. برای اطلاعت بیشتر به سایت اسمارت کو مراجعه کنید.