English
You have no items in your shopping cart.

glass door

banner

 

اجزای درب اتوماتیک گلدن گیت

درب های اتوماتیک گلدن گیت از یک سیستم کشویی خاص بهره مند هستند که این امکان را بوجود می آورند که درب به صورت خودکار حرکت نماید.سنسور درب اتوماتیک یک حسگر هوشمند است که فرمان بازکردن در را به واحد کنترل درایو ارسال می کند و از این طریق درب برای افراد باز می شود ، همچنین با استفاده از ریموت ،سنسورهای دستی مثل پد لمسی ، دکمه و سوییچ ها می توان فرمان باز و بسته شدن در را به واحد کنترل انتقال داد. در بیشتر موارد از سنسورهای حرکتی ، فوتو الکتریک برای درب های اتوماتیک استفاده می شود.

برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد دنیای محصولات گلدن گیت در قالب ویدیویی آموزشی  ، به کانالGoldenGate.ir در یوتویوب بروید و یا در شبکه های اجتماعی پیچ رسمی آقای درب اتوماتیک را دنبال کنید. در کنار ارائه راه حل های گلدن گیت در فیلم های آموزشی محصول ، ما فیلم های نصب و مونتاژ را برای شما همکاران و مشتریان با بالاترین کیفیت تولید و نیز بارگذاری کرده ایم.

درب های اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

درهای اتوماتیک به سنسوری نیاز دارند که زمان باز شدن در را تشخیص دهد. هنگامی که سنسور یک نشانه را تشخیص می دهد ، سیگنالی به مکانیسم عملکرد درب می فرستد. پس از دریافت آن سیگنال ، مکانیزم درب را باز می کند.

چگونه یک سنسور باعث باز شدن درب می شود؟

هنگامی که یک سنسور تشخیص داد که شخصی نیاز به ورود به ساختمان دارد ، سیگنالی را به مکانیزم باز کردن درب می فرستد که توسط یک موتور الکتریکی تأمین می شود. موتور الکتریکی متناسب با نوع درب شما درب را باز می کند.

سه نوع متداول سنسور درب اتوماتیک عبارتند از:

1. حسگرهای فشار

2. حسگرهای تشخیص حرکت و نوری

3. یک سیستم کنترل دسترسی (اکسس کنترل) یا سیستم مخابره ویدئویی

1. حسگرهای فشار

سنسورهای فشار که در دهه 1960 معرفی شدند ، از تغییرات وزن یا فشار برای تشخیص زمان باز شدن درب استفاده می کنند. سنسورهای فشار معمولاً به صورت تشک یا پد روی زمین نصب می شوند. وقتی شخصی به درب نزدیک می شود و روی تشک قدم می گذارد ، درب باز می شود زیرا سنسور فشار تغییر فشار (وزن فرد) را تشخیص داده است.

2. حسگرهای تشخیص حرکت و نوری

امروزه ، بیشتر درهای اتوماتیک با سنسورهای تشخیص حرکت کار می کنند. اکثر ردیاب های حرکتی از پالس های مایکروویو یا حسگرهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) برای تشخیص حرکت استفاده می کنند.

آشکارسازهای حرکت پرتو مایکروویو پالس هایی از مایکروویو را به بیرون می فرستند که بازتاب اجسام در حال حرکت را اندازه می گیرند. یا اینکه سنسورهای مادون قرمز غیرفعال ، تغییرات دما را اندازه گیری می کنند تا گرمای بدن را تشخیص دهند. سنسورهای دارای فناوری مایکروویو معمولاً گرانتر از سنسورهای مادون قرمز هستند زیرا می توانند مساحت بیشتری را پوشش دهند. با این حال ، آنها همچنین در معرض خطر تداخل الکتریکی هستند.

واحد کنترل ، مغز سیستم درب اتوماتیک است که معمولاً شامل سوئیچ های تایمر ، تنظیمات سرعت باز کردن ، زاویه ها و زمان باز نگه داشتن درب است و در صورت استفاده از فناوری ایمنی اضافی میتوان کنترل دسترسی ، نظارت بر فیلم و غیره را به آن متصل نمود. درایو درب از نیروی موتور برای باز کردن درب استفاده می کند. درایو در را باز می کند و دوباره آن را می بندد.

کنترل و نظارت مرکزی درب های گلدن گیت ازطریق شبکه

 نصب درب های اتوماتیک اغلب با سیستم های ساختمانی هوشمند مانند سیستم مسیر نجات ، سیستم اکسس کنترل ، سیستم فن آوری ساختمان و واحدهای کنترل RWA شبکه می شوند، بنابراین بهره گیری از این سیستم کارایی مدیریت را در جهت زندگی هوشمند افزایش می دهد.

بالاترین استاتدارد در درب های اتوماتیک گلدن گیت

متخصصاتان و مهندسان در گلدن گیت با الگو گیری از استانداردهای اروپایی سعی کرده اند استانداردهای ایمنی را در طراحی و اجرای درب های اتوماتیک اعمال نمایند. همانظور که در بخشنامه ماشین آلات اروپایی تعریف شده است اجزای درب باید از درایو برقی به منظور نیازهای ایمنی خاص استفاده کنند، به همین منظور استاندارد EN 16005در الزامات طراحی و روش های ازمایش در گلدن گیت اجرا می شود.

مطابق با DIN EN 16005 ، DIN 18650 و قوانین فنی و ایمنی درب های اتوماتیک ، بصورت ماهیانه و سالیانه درب های اتوماتیک گلدن گیت توسط یک متخصص تحت بازرسی ایمنی و فنی اجباری قرار می گیرند. همچنین تعمیر و نگهداری منظم از بروز آسیب های جدی در بلند مدت جلوگیری خواهد کرد.

درب های اتوماتیک گلدن گیت به لطف سیستم های پیچیده و سنسورها - حتی در مواقع اضطراری - ایمنی را برای عابران فراهم می نمایند.درهایی که به عنوان درب ضد حریق استفاده می شوند باید در صورت آتش سوزی یا در صورت ایجاد دود با خیال راحت بسته شوند.در شرایط اضطراری ، آنها به طو خودکار از طریق ضربه و همچنین یک سنسور دود بسته می شوند و قسمت آتش گرفته را ایمن می کنند و یا از انتشار دود جلوگیری می کنند.

این امر همچنین می تواند توسط سیستم هوشمند ساختمان و سنسورهای مرکزی دود بوجود بیاید.اگر یک معبر در مواقع آتش سوزی به عنوان مسیر فرار و نجات در ساختمان تعبیه شده باشد ، درب های اتوماتیک باید به یک مولد ضربه گیر بازشونده ایمن مجهر شوند تا در مواقع اضطرار از درها به عنوان مسیر ایمن فرار و نجات استفاده شود.

قطعات متحرک و درایوها به میزان مشخصی فرسوده می شوند و به تعمیر و نگهداری منطم نیاز دارند. اپراتور برای فرمان پذیری و عملکرد بهتر باید از سالم بودن سایر قطعات اطمینان حاصل نماید. به منظور جلوگیری از کاهش هزینه های تعویض قطعات و یا تعمیرات اساسی تیم تعمیر و نگهداری گلدن گیت با سرویس های دوره ای و منظم خیال مشتریان را راحت می نماید تا تمام جنبه های مربوط به ایمنی ، نصب صحیح و عملکرد قطعات بررسی شود.

سیستم کنترل دسترسی یا سیستم مخابره ویدئویی گلدن گیت

درهای اتوماتیک همچنین می توانند از طریق سیستم کنترل دسترسی یا سیستم مخابره داخلی ویدئو ، زمان کار را تشخیص دهند. درب به جای احساس حرکت یا فشار ، برای باز شدن به سیگنالی از سیستم کنترل دسترسی متکی است. این سیگنال می تواند از طریق یک کارت کلید ، یک fob ، یک گوشی هوشمند یا هر دستگاه دیگری که با سیستم کنترل دسترسی برنامه ریزی شده است ، درب باز و بسته شود.

درهای اتوماتیک که توسط سیستم های کنترل دسترسی مبتنی بر کلود یا مخابره ویدئویی هوشمند داخل ساختمان کنترل می شوند که برای ساختمانهای چند خانوار و املاک تجاری ایده آل هستند که فقط به افراد مجاز اجازه ورود می دهند. اکثر ساختمانهای چند خانوار و تجاری برای هر دو مقررات ایمنی و آتش نشانی به سیستم کنترل دسترسی یا آی فون هوشمند ویدیویی نیاز دارند. علاوه بر این ، سیستم های اکسس کنترل و آی فون های تصویری هوشمند تجربه ساکنان را لذت بخش می کنند.

بعلاوه ، وقتی سیستم کنترل دسترسی یا آی فون تصویری به فضای کلود متصل باشد ، ساکنان ساختمان از راحتی بیشتری برخوردار می شوند که از راه دور از طریق یک مرورگر وب ، مجوزهای دسترسی ساختمان خود را مدیریت کنند. تکنسین های تعمیر و نگهداری برای به روزرسانی سیستم گلدن گیت مجبور نیستند از ساختمان بازدید حضوری داشته باشند.

سیستم های درب اتوماتیک گلدن گیت شرایط سختی را برای سارقان بوجود می آورد چرا که راه های نفوذ و آلیاژ به کار رفته در این درب ها دارای تاییدیه امنیتی مقاوم در برابر سرقت است. با استفاده از گزینه NIGHT و عملکرد سیستم RC2 هیچ مسیر فراری برای سارقان وجود ندارد.

 

 

Filters
per page